Stavba koncové stanice

od | Led 19, 2018

Jsemsi všiml že jsem sem vůbec nedal informace o mé první stavbě která to celé vlastně začala. A to koncová stanice s s nádražím a pilou. Moc fotografii ze stavby nemám ale vzhledem k tomu že jí aktualně trochu předělávám tak bude dokumentace dost 🙂
Fotografie stavu před upravami. Přece jenom jsem fotografie ze stavby dohledal.
Při čekání na tobogán jsem se rohodl dokončit koncovou stanici. V prvé řadě šel pryč původní kopec který se moc nepovedl. Z montážní pěny jsem udělal novou hroudu kterou jsem později na hrubo upravil a vymodeloval cestu k rozhledně. Jako první vrstvu jsem zkusil tmel na sadrokatron , uvidíme jak to dopadne.
Rozhledna od Fallera byla barevně strašná tak jsem ji zkusil přestříkat a zatím to vypadá o mnoho lépe.
První vrstva z tmelu na sadrokarton se neosvědčila. Povrch byl hrbolatý, práce špinavá prostě výslek nic moc. Na druhou část jsem zkusil sadrový obvaz. Práse s ním velice snadná krásně kopíruje podklad a povrh je hladký. Nikde nic nepraská. Tuto metodu budu používat i nadále. Bohužel jsem nějak zapoměl fotit, takže jen jedna fotka.

Další fáze byla tvorba skal a umístění rozhledny. Na tvorbu skal jsem chtěl vyzkoušet dva různé způsoby. První tvoření skály přímo na segmentu je složitější ale flexibilnější. Je težší vytvořit věrohodnou skálu ale na druhou stranu se tímto způsobem dají udělat složitější tvary.
Rozhlednu jsem musel vyřezat z originálního podstavce protože byl tvarově, barevně a tak vůbec na prd.. 🙂

Druhá metoda při které jsem použil silikonové formy je jednodužší, skály takto vytvořenéjsou určitě přirozenější ale nehodí se všude. Odlitky jsempřilepil tavnou pistolí a spáry zasipal stěrkem. V této fází jsem si nebyl jist výslekem. Přišlo mě že první metoda je hezčí. To ovšem jen do té doby než došlo na barvení.

Další krok barvení. Základní šedá je akrylová barva Valejo aplikovaná AirBrush pistolí. Po aplikaci základové barvy začínají sádrové odlitky vypadat lépe než ručně dělaná skála.

Po základní barvě jsem AirBrushem skály lehce stříknul Light Grey a Dark Earth. Další krok bylo natřít skály černou akrylovou barvou a hned potom setřít mokrou houbičkou. Houbičku je potřeba často vyplachovat. Tímto způsobem zůstala černá barva pouze v prohlubních a škvírách což dodáva skálám hloubku. Nakonec přetřít bílou akrylovou barvou vytřeným skoro suchým štětcem. V místech kde bude tráva nastříkáno Dark Earth. Stormy jsou jen nazkoušku položené.

Pod travnaté plochy přišla hlína do lepidla. A nasledně aplikovaná statická trava. Na fotkách vypadá tráva jedovatě zelená ale v reálu jde o přirozený jarní odstín. Na skály jsem nalepil flock.

Toto je zatím aktuální vzhled. Skála bude ještě doplněna o další stomy a keře. S výsledkem jsem spokojen. Rozhodně je to posun kupředu. Oproti původní skále je to o 100% lepší

0 komentářů

Pin It on Pinterest

Share This